Straipsniai

Tarptautinis projektas "Šypsena - kelias į draugystę"

Vaikystė - tai yra ypatingas žmogaus amžiaus tarpsnis, kurio metu įgyti įgūdžiai, patirtis, išlieka visam gyvenimui. Nuo to, kokia aplinka vaiką supa, kokias emocijas jis patiria ir kaip jas išreiškia dar būdamas mažas, priklausys jo gyvenimo kokybė. Emocijų atpažinio, išgyvenimo ir tinkamo priėmimo turime mokyti savo vaikus visą gyvenimą, nes tik emocijų pagalba mes galime pamatyti tai, kas su mumis vyksta, priimti svarbius sprendimus, išreikšti kilusius jausmus. Todėl ĄŽUOLIUKAI priėmė Kauno miesto darželio "Raudonkepuraitė" kvietimą dalyvauti ilgalaikiame tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių emocinės raiškos ir jausmų projekte "Šypsena - kelias į draugystę". Projekto metu vaikai bando susidraugauti su savo emocijomis, jas tinkamai išjausti ir atskleisti, atliekant jiems patikėtas užduotis. Vasario mėnesį kartu su mokytoja Aušra J. surengė akciją "Padovanok šypseną savo šaliai" iš savo šalies vėliavos spalvų pasidarė emocijas ir jomis pasipuošė grupės langus. Kovo mėnesį dėliojo emocijų mandalą, balandį vaikučių laukia linksmas darbelis - skirtukas knygai, o įkurtose šeimų kūrybinėse dirbtuvėlėse, tikimės, kad "gims" lėlytės, skirtos mamų šventei. Projekto pabaigą vainikuos šventė, skirta vaikų dienai "Aš ir tu mums smagu, džiaugiamės kartu". Projektas skatina mokytojų, vaikų ir jų šeimų bendravimą ir bendradarbiavimą, išradingumą, siekiant suteikti vieni kitiems džiugių emocijų.