Straipsniai

Tarptautinis eTwinning projektas „OPA ir PA kelionė po Lietuvą“.


Nuo šių metų sausio mėnesio „Ąžuoliuko“ grupės priešmokyklinukai įsijungė į tarptautinį eTwinning projektą „OPA ir PA kelionė po Lietuvą“. Jame priešmokyklinio ugdymo priemonių komplekto „OPA PA“ veikėjai - lėlės: kiškis OPA ir vėžlys PA keliauja po Lietuvos švietimo įstaigų priešmokyklines grupes. Apsilankymo metu veikėjai OPA ir PA kartu su vaikais dalyvauja veiklose, renginiuose ar išvykose.
Kovo 2 d. „Ąžuoliuko“ gr. priešmokyklinukai sulaukė ypatingo svečio vėžlio PA. Jį priėmė svetingai: įsegė grupės ženkliuką (dabar jis grupės narys), pavaišino sveikuoliškais duonytės-dažovių sumuštinkais ir pakvietė į Ryto ratą. Sužinoję, kad šios savaitės tema: „Mugėje“, atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus: gamino, kūrė dirbinius, kuriuos parduos mugėje. Antradienį visi - vaikai, vėžliukas PA ir vabaliukas ZIPIS - keliavo į audimo dirbtuves, įsikūrusias Plungės kultūros centre, kur susipažino su audimo amatu. Trečiadienį stebėjo spektaklį, darė saldaininius aitvarus, popierinius laumžirgius, šoko kartu su Amandos mama. Ketvirtadienį praleido itin aktyviai: sportavo ant gimnastikos kamuolių, žaidė interaktyvius žaidimus, keliavo į „Plungė – Super miestas“ vaikų žaidimo aikštelę. Grįžo laabai pavargę, bet laimingi. Penktadienis - „Kaziuko mugės“ ir atsisveikinimo diena. Mugėje vaikai ne tik pardavė, pirko, bet ir linksminosi: skambėjo eilėraščiai, šoko lietuvių liaudies šokius. Pirkti atvyko mamos, tėčiai, kūmos. Visų dalyvavusių dėka mugė buvo linksma ir prasminga. Gerą, saulėtą nuotaką šiek tiek pritemdė atsisveikinimo debesėlis (bet neilgam), palinkėję vėžliukui daug stiprybės, draugų, laimės ir ,žinoma, sveikatos vaikai apkabino vėžliuką ir išlydėjo į Klaipėdą pas naujus draugus.