Straipsniai

Edukacinė programa "Sakalininkystė"

Rugsėjo 23 d. „Ąžuoliuko“ gr. priešmokyklinukai vyko į Mykolo Oginskio parką, kuriame vyko edukacinė programa „Sakalininkystė“. Programos tikslas - supažindinti vaikus su sakalininkyste, kuri yra pasaulio nematerialus kultūrinis paveldas.
Ąžuoliukai išgirdo sakalininkystės atsiradimo istoriją Lietuvoje, sužinojo, kad sakalas – išdidus karališkas paukštis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais tarnavęs karaliams, kunigaikščiams. Šiais laikais plėšrieji paukščiai atlieka parkuose naudingą darbą - vaiko varnas, kad jos neterštų parkų. Pasirodo, sakalai – tai paukščiai, reikalaujantys ne tik ypatingos priežiūros, bet ir draugystės, o jų pagarbą, pripažinimą reikia pelnyti. Tad žmonės, kurie augina sakalus, vadinami sakalininkais. Sakalininkas Viginijus Narkus supažindino vaikus su savo augintiniu Kaliornijos vanagu Lėta. Priešmokyklinukai sužinojo, kad vanagas yra vienerių metų ir trijų mėnesių, sveria du kilogramus, o pakilęs į dangų grobį mato 1 km atstumu, vanagas minta smulkiais graužikais. Kiekvienas vaikas galėjo užsimauti sakalininko pirštinę, ant jos palaikyti naująjį pažįstamąjį vanagą Lėtą.
Paskui Ąžuoliukai apsilankė SAKALENE, kuri yra įrengta parko dešiniojoje oficinoje. Vaikai pakilnojo ten esantį didelį kiaušinį, briedžio ragus, lauke stebėjo dar vieną plėšrųjį paukštį - vanagą.
Į darželį vaikai grįžo pilni neišdildomų įspūdžių, susižavėję plėšriaisiais paukščiais ir savo drąsa (juk ne kiekvienas išdrįsta taip arti, ant savo rankytės, laikyti įspūdingą paukštį vanagą).