Straipsniai

Gamtinė - edukacinė išvyka į Platelius

Sveikatą stiprinanti bangelė atsirito iki „Raudonkepuraitės“ darželio. Ji mums atplukdė turiningą išvyką į Platelius – atrasti, pažinti ir tuo pačiu pailsėti.
Gegužės 23 d. „Ąžuoliuko“ ir „Varpelių“ grupių sveikatuoliai, pasiryžę įveikti jiems skirtas aktyvias gamtines užduotis ir iššūkius, išvyko į Žemaitijos nacionalinio parko puošmeną - PLATELIUS. Plateliuose vaikučius pasitiko lankytojų centro gidės. Jos Platelių dvaro parke vaikučius lydėjo Giliuko ir Kaštoniuko taku. Mažieji turistai mokėsi atpažinti įvairius medžius, išvydo storiausią Lietuvos uosį, vadinamu Raganos uosiu, žaidė žaidimą „Miško gyvūnai. Kas ką gaudo?“. Vėliau vyko į apžvalgos aikštelę, iš kurios visu grožiu atsiveria Platelių ežeras ir jame esančios salos. Klausėsi gidės istorijų, padavimų, legendų apie ežerą, salas, žaidė judrų žaidimą „Tinklas ir žuvys“. Sugaudę visas „žuvis“ išvyko į lankytojų centrą, jame apžiūrėjo šiuolaikinę ekspoziciją su liečiamaisiais ekranais, garso efektais, gamtiniais žaidimais, pasiklausė miško garsų, pauostė augalų kvapų, apžiūrėjo Žemaičių moters tautinį drabužį – vieną ryškiausių rūbų, kuriame dominuoja raudona spalva ir išilgi dryžiai, brangios skaros ir karolių gausa, bandė žemaitėška rokoutėis.
Pilni nepamirštamų įspūdžių, pavargę, bet laimingi grįžo namo, nusiteikę pakviesti tėvelius aktyviai praleisti laiką gamtoje.
Taigi, buvo smagu sudalyvauti Plungės l. d. „Vyturėlis“ vykdomo projekto „Sveikatą stiprinančių mokyklų bangelė Plungės rajone“ organizuotoje gamtinėje – edukacinėje išvykoje į Platelius.