Straipsniai

„Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ I-etapas


Mūsų Plungės lopšelis darželis "Raudonkepuraitė" jau ketvirtus metus dalyvauja Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Pirmojo etapo esmė – olimpinių vertybių formavimas ir olimpinės atmosferos kūrimas. Kadangi už lango – žiema, o ir dangus nepagailėjo sniegelio, lipnaus, tinkamo „Olimpinėms užduotims“, Žaidynių I-etapas (vasario 7 d.) vyko darželio kieme. Vaikai atliko įvairias užduotis: „Pataikyk į krepšį", „Nuridenk sniego kamuolį", „Pastatyk besmegenį", „Pastatyk sniego bokštelį", savo vikrumą išbandė ir „rimtose" sportinėse estafetėse. Žaidynių metu vaikai plušėjo išsijuosę: kas rideno sniego kamuolius, kas lipdė sniego gniūžtes, kas kibirėliais nešiojo sniegą, o kas lenktyniavo. Šią dieną džiaugėsi visi: nuo mažiausiųjų lopšelinukų iki didžiausiųjų priešmokyklinukų. Nesudėtingos užduotys, žaismingos estafetės sukūrė draugišką atmosferą ir pakilią nuotaiką: skambėjo vaikiškas juokas, pergalės šūksniai. Kiekvienas žaidėjas buvo įvertintas, pagirtas ir apdovanotas.