Straipsniai

Kūrybinės raiškos savaitė "Kuriame ir vaidiname pasakas patys"

Tęsdami dalyvavimą tarptautiniame projekte „LAIMINGAS VAIKAS“, suskubome kurti pasakas, kuriame dalyvauja „Paukštelių“, ,, Meškučių“ ir ,,Drugelių“ grupės vaikai. Visą savaitę mūsų įstaigoje vyko kūrybinės raiškos savaitė „Kuriame ir vaidiname pasakas patys“. Jos tikslas – lavinti kūrybinę vaikų vaizduotę, skatinti improvizuoti, išreikšti save judesiu, žodžiu. Vaikai ne tik klausosi pasakų, bet ir patys kuria, vaidina, seka. Pasakos vaikams yra pats žaismingiausias būdas mokytis naujų žodžių ir sužinoti, kur juos taikyti, kaip juos vartoti. Ugdytiniai, imituodami pasakų herojus, įgijo naujų įgūdžių, atskleidė savo jausmus. Šios savaitės metu vaikai, padedami auklėtojų, logopedės vaidino savo mažiesiems draugams. Vaikai pasirodymui ruošėsi atsakingai, grupėse sukūrė teatro atmosferą, pasodino žiūrovus, į vaidinimą leido su teatro bilietais, kiekvienas vaidino pasirinktą personažą. Vaidinimai buvo labai nuotaikingi, žiūrovai galėjo dalyvauti pritardami personažams, juoko ir teigiamų emocijų netrūko. Šis projektas ir ugdytiniams, ir darbuotojams suteikė daug malonių akimirkų bei džiugią nuotaiką, – juk visose suvaidintose pasakose nugali gėris ir grožis. Vaikai džiaugėsi vieni kitų kūrybingumu ir išradingumu. Pasaka vaikams padeda augti, tobulėti ir keistis.