Straipsniai

Oranžinės širdelės diena

Rugsėjo 29 d. visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė širdies diena. Šių metų pasaulinės širdies dienos šūkis – „Mano širdis, tavo širdis!“, kuriuo kiekvienas raginamas pasižadėti saugoti ir rūpintis savo širdelėmis.
Ketvirtadienį (09.27 d.) auklėtojos AUŠRA ir GENUTĖ sukvietė visą darželio bendruomenę į Oranžinės širdelės dieną. Jeigu kam kyla klausimas kodėl oranžinės, atsakome: „moliūgo širdelė oranžinė, o prie ko čia moliūgas – moliūgus valgyti sveika, jie rūpinasi tavo ir mano širdele, taip tvirtina rimti dėdės – mokslininkai“.
Šią dieną į darželį sugrįžo visas vaikų užaugintas moliūgų derlius. Pasirodo, moliūgus augino net tik „Ąžuoliuko“ grupės vaikučiai, kurie vykdo tarptautinio ekologinio – socialinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ užduotėles, bet ir kiti darželinukai. Džiugu, kad oranžine nuotaika užsikrėtė ir vaikučių tėveliai: visą savaitę moliūguose komponavo puokštes, nešė rudenines gėles, kurių žiedais šventės metu vaikučiai išpuošė moliūgėlius, o „Nykštukų“ auklėtoja Irena su priešmokyklinukais net išsikepė sveikuoliškus moliūgų sausainėlius.
Šventės metu vaikai susipažino su KALIAUSE (auklėtoja Aušra) ir MOLIŪGĖLIU (auklėtoja Genute). Darželinukai kartu su KALIAUSE saugojo daržą – baidė išdykėlius paukščius, guodė MOLIŪGĖLĮ, jam padėjo susirasti pamestą širdelę, mankštintis, dainuoti, šokti. Šventės dalyviai vieni kitiems dovanojo šypsenas ir skleidė oranžinę šiltą nuotaiką. Visi pasižadėjo saugoti ir rūpintis savo širdelėmis: sveikai maitintis, daug judėti ir visada šypsotis.