Straipsniai

AŠ JAUČIU

 Žmogus apdovanotas puikiais instrumentais, kurių dėka gali pažinti pasaulį, save, justi savo kūną, orientuotis aplinkoje. Tos gamtos dovanos vadinamos pojūčiais. Maži vaikai ypač jautrūs pojūčių siunčiamiems signalams, jie tiesiog gyvena pojūčių pasaulyje.
 Žinodamos, kad vaikai labai mėgsta viską čiupinėti, tyrinėti rankomis ir kojomis, šią savaitę lavinome vieną iš penkių pojūčių - lytėjimo pojūtį. Vaikai grupėse kalbėjo apie daiktų paviršiaus savybes, „knaisiojosi“ po įvairias dėžes, atrasdami vis kažką naujo, žaidė įvairius lytėjimo pojūtį ugdančius žaidimus, tapė rankomis, kojomis, lipdė, žaidė su smėliu ir vandeniu ir t. t.
 Ketvirtadienį, sausio 25 dieną, projekto „Vaiko kelias į gražią kalbą“ dalyviai susirinko į darželio sporto salę, kurioje buvo paruoštas sensorinis takelis, masažuojantis ir stimuliuojantis įvairius taškus vaikučių pėdose, laukė įvairūs jutiminiai užsiėmimai - žaidimai, vaikų pėdučių ir pirštukų stiprinimui.
 Vaikai patyrė judėjimo - lytėjimo džiaugsmą ir smagiai praleido laiką.