Straipsniai

PRAMOGA „GRAŽIŲ ŽODŽIŲ MEDŽIOKLĖ“


Ne tik mūsų įstaigoje, bet ir visoje Lietuvoje daugėja vaikų, turinčių kalbos ir kalbėjimo sutrikimų, todėl norėdamos padėti savo ugdytiniams šiais mokslo metais logopedė R. Gudavičienė kartu su „Paukštelių“, „Zuikučių“, „Varpelių“ ir „Ąžuoliuko“ grupių auklėtojomis, įsitraukė į Tarptautinį projektą „Vaiko kelias į gražią kalbą“. Aišku, kalbos ugdymo procesas neatsiejamas be komandinio pedagogų – tėvų – logopedo glaudaus ir efektyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo. Todėl auklėtojos grupės tėvelių susirinkimo metu, supažindino vaikučių tėvelius su projekto tikslu. Paaiškino, kad formuojantis vaikų kalbai yra labai svarbu sistemingai mankštinti vaikų pirštelius, mokyti taisyklingai kvėpuoti (pūsti orą), nuolat atlikti žaidybinę artikuliacinę mankštą, lavinti girdimąjį suvokimą, bendrąją motoriką, taikant kūrybiškus žaidimus skatinti žodinę raišką, o visų svarbiausia - teigiamos vaikų emocijos.
Taigi ketvirtadienį (10.12 d.) įvyko nuotaikingas projekto pristatymas vaikams – pramoga „Gražių žodžių medžioklė“, kurioje ikimokyklinukai kartu su Medžiotoja medžiojo gražius žodelius (nepaneigiamas faktas vaikai jų žino daug: „MEILĖ“, „ŠIRDELĖ“, „ŽVAIGŽDUTĖ“...). Kelionėje šventės dalyviai sutiko Varną, Varlę, Sniego karalienę, Močiutę ir netgi begėdį Vilką. Oi, ne begėdį, o gerą statybininką, kuris parodė vaikams, kaip pastatyti namą be plytų. Vėliau visi vaišinosi širdelių blynais ir gavo po apdovanojimą – medalį už aktyvų dalyvavimą ir gražių žodelių žinojimą.