Straipsniai

 

MATAU, LIEČIU, UODŽIU - JAUSMUS IŠREIŠKIU ŠOKIU IR ŽODŽIU

Pasaulį mes pažįstame liesdami, matydami, uosdami, ragaudami ir girdėdami. Visą šią informaciją gauname per sensorinę (jutiminę) sistemą. Jei vaikas negebės suvokti, priimti ir atsakyti į informaciją, gaunamą sensorinių sistemų pagalba, mažyliui pasaulis atrodys pavojingas, keliantis nerimą, erzinantis. Todėl 2017 m. pavasarį įsijungę į projektą ,,Judame kasdien-savaip, bet ne bet kaip" tęsiame veiklą.
Trečiadienio rytą (rugsėjo 27 d.) vyko viena iš veiklų ,,Matau , liečiu, uodžiu – jausmus išreiškiu šokiu ir žodžiu.” Veiklą vedė logopedė Regina, jai talkino auklėtojos, o vaikučių tėveliai padėjo rasti įvairių medžiagų, kurias buvo galima panaudoti šiai veiklai. Svarbu- skirtingos tekstūros ir dydžiai, kad žengiant per juos padais pajustume tą įvairovę.
Vaikai vaikščiojo sensoriniu takeliu-kuteno kojyčių padukus, rankų pirštukais lietė įvairią gamtinę medžiagą, šoko su skarelėmis, spalvotomis juostelėmis. Netradicinė veikla vaikams ir suaugusiems suteikė daug džiugesio ir juoko, taip pat masažavo pėdas, teigiamai veikė kraujotaką.
Tai buvo smagių bandymų ir atradimų dienelė.