Straipsniai

Akcija „Diena be automobilio“


Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Ar vaikas toks užaugs priklauso nuo suaugusiųjų – kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys. Vaiko organizmą labai stipriai veikia jam skiepijamas gyvenimo būdas bei aplinka, kurioje auga. Judėjimo stoka, televizija, kompiuteriai, užteršta aplinka lemia nevisavertį vaiko vystymąsi ir augimą.
Todėl norėdamos paskatinti pozityvų vaikų požiūrį į fizinį aktyvumą bei ugdyti ekologinę savimonę Tarptautinę dieną be automobilio (rugsėjo 22d.) pakvietėme ugdytinius į darželį atskubėti pėstute arba atriedėti su savo dviratukais, paspirtukais... Tą dieną darželiečiai sudalyvavo Moliūgų mitinge, protestavo prieš automobilius, kurie teršia orą ir neleidžia moliūgams augti ir storėti. Vėliau vaikai savo „ratuotas priemones“ demonstravo vieni kitiems, noriai jomis dalijosi, sportavo, lenktyniavo, važinėjosi aplink darželį, vaikštinėjo gryname ore, džiaugdamiesi gaiviu rudenišku oru... Diena be automobilio vaikams virto ne tik smagia atrakcija, bet ir paskatino mažuosius aktyviau pajudėti ir prisidėti prie švarios aplinkos saugojimo...
Ačiū tėveliams užauginusiems daržoves, vaikučiams atvykusiems su oro neteršiančiomis transporto priemonėmis, o renginio vedėjoms už puikią nuotaiką!!!