Straipsniai

AKCIJA „VISA LIETUVA ŠOKA“


„Raudonkepuraitės“ darželio ugdytiniai rugsėjo 15 d. prisijungė prie Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuotos smagios ir turiningos akcijos „Visa Lietuva šoka“.
Lietuvišką tradicinį šokį populiarinančios akcijos tikslas - įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu.
Darželinukai kartu su auklėtojomis įsisuko viename, bendrame, visus susiejančiame lietuviško šokio sūkuryje, tarsi vieni kitus ir savo tėviškę laikydami už rankų. Vaikai šokdami patyrė tikrą džiaugsmą, kuris kilo iš to, kad tradicinius šokius („Jurgeli, meistreli“, „Grybs, grybs, baravyks“ ir t. t.) ir nemokėdami nesunkiai sušoko – tam nereikėjo varginančių pamokų, pakako pasižiūrėti į kitus ar turėti gerą partnerį.
Tai buvo galimybė susipažinti, išbandyti tarpusavio santykio darnumą, malonumą bendrauti poroje ir būryje. Ypač svarbu, kad tas smagumas, gėris ir pati laimė auga iš savų šaknų, kiekvienam suprantamos savos kultūros.